04.05.2007 Rekolekcje parafialne

W czasie Wielkiego Postu w dniach od 25-30 marca odbywały sie rekolekcje parafialne i szkolne. Rekolekcje prowadził ksiądz misionarz O. John Karondu ze Zgromadzenia Księży Misionarzy Św. Franciszka Salezego, który obecnie jest kapłanem ss. Wizytek w Jaśle. Ojciec misionarz w czasie rekolekcji starał sie przybliżyć duchowność Matki Teresy z Kalkuty. Swoimi Naukami rekolekcyjnymi uwrażliwiał dorosłych, dzieci i młodzież na potrzebę karmienia sie Chrystusem w Słowie Bożym i w Eucharysti, a także by umieć dostrzec obecność Boga i Jego działanie w swoim życiu i w świecie. Nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży odbywały się równierz w szkole podczas których dzieci i młodzierz uczyła sie piosenek religijnych w języku angielkim. Centralnym punktem każdego dnia rekolekcji była wspólna Eucharystia w kościele parafialnym. O. misionarz spotkał się również z młodzieżą naszej parafii należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W ostatnim dniu rekolekcji w Zespole Szkół nr1 w Pstrągowej tuż przed niedzielą palmową odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiekniejszą Palmę” zobacz galerię »

ks. Marek Miarecki