Chór „Cantamus” w Warszawie

Siódmą rocznicę istnienia chóru upamiętniliśmy wyjazdem do Warszawy w dniach 12 – 14 lipca 2013 r. Naszym przewodnikiem po Warszawie był pan Andrzej Fortuna. W Warszawie zwiedziliśmy: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie nawet zaśpiewaliśmy dwie pieśni: „Gloria Patri et Filio” i „Błogosławiony”, Plac Zamkowy i stojący przy nim Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, warszawski „most westchnień” czyli wybudowane nad ul. Kozią przejście łączące dwa domy, Teatr Wielki, Operę Narodową, Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, Ogród Saski, gmach Zachęty oraz zbór ewangelicko-augsburski św. Trójcy z końca XVIII wieku, budynek Dowództwa Garnizonu Warszawa, Krzyż papieski, Płac Krasińskich, kościół św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, pałac Królewskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Pałac Zamoyskich, kościół Wizytek, Hotel Bristol, Pałac Prezydencki, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, kościół św. Anny, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Belweder i Łazienki. 14 lipca o godz. 10 chór śpiewał na mszy w kościele św. Stanisława Kostki. Zaśpiewaliśmy: „Pan jest mocą”, „Błogosławiony”, „Jezu w Hostii utajony”, „Laudate omnes genetes”, „Alleluja. Cantate Domino”. Na zakończenie naszego wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.