II Koncert Pieśni Pasyjnej w Rzeszowie – Białej

26 marca 2017 roku o godz. 17:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie odbył się II Koncert Pieśni Pasyjnej „Któryś za nas cierpiał rany…”, którego organizatorem byli: Chór „Alba Cantans na czele z dyrygentem Kornelią Ignas oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: ks. bp Jan Wątroba, Ordynariusz Rzeszowski i Jerzy Cypryś, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Koncert rozpoczął się mszą św. o godzinie 16:00.
W czasie mszy chóry zaśpiewały: „Jezus, najwyższe Imię” – chór Resonantae, Kyrie: Missa de Misericordiae – połączone Chóry, „Ave Maris Stella” – chór Gminy Kurów i chór Tercja, Sanctus: Missa de Misericordiae – połączone Chóry, „Umiłowałeś nas do końca” – chór Cantus, „O święta Uczto” – chór Credo, Agnus Dei: Missa de Misericordiae – połączone Chóry, „Jaśnieje Krzyż Chwalebny” – chór św. Rocha.
Po mszy św. rozpoczął się koncert, w którym wystąpili:
– Chór Mieszany „Cantus” z Trzciany, pod dyr. Łukasza Adamusa, wykonał: „Lacrimosa” i „Nie ma istnienia”,
– Chór Mieszany „Credo” z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie – Zalesiu, pod dyr. Wojciecha Bednarczyka, wykonał: „Kto jest sługą Matki Świętej” i „Płaczcie Anieli”,
– Chór Męski „Resonantae” z parafii p.w. św. Jana w Bratkowicach, pod dyr. Jakuba Pięty, wykonał: „Opadła Święta Głowa” i „O Boski Więźniu”,
– Chór Gminy Kurów oraz Chór „Tercja” SDK Świdnik, pod dyr. Bogdana Lipińskiego, wykonały: „Witaj, cierniowa korono”, „Ty, Któryś gorzko na krzyżu umierał” i „Jezu Chryste Panie miły”,
– Chór Mieszany „Św. Rocha’ z parafii pw. Św. Rocha w Rzeszowie, pod dyr. Patryka Moszkowicza, wykonał: „O Głowo, coś zraniona” i „Wszyscy mieszkańcy dworu niebieskiego”,
– Chór Mieszany „Cantamus” z parafii p.w. św. Józefa Robotnika w Pstrągowej, pod dyr. Pawła Łąckiego, wykonał: „O Chryste, zwróć Swą Bolesną Głowę” i „Kantyk o Męce Pańskiej”,
– Chór Mieszany „Alba Cantans” z parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, pod dyr. Korneli Ignas, wykonał: „Do Twarzy Chrystusa” i „Gdy Jezus Chrystus umierał na krzyżu”.
Koncert poprowadziła Kornelia Ignas. Po Koncercie wszyscy chórzyści i zaproszeni goście spotkali się wspólnie w Domu Kultury w Białej, gdzie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.