IX Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”

     8 stycznia 2017 r. o godz. 16:00 w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się IX Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele
z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek.
     Swoją obecnością zaszczycili: Jego Ekscelencja ks. biskup Kazimierz Górny, ks. dziekan Antoni Kocoł, proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Czudcu, ks. Marek Story, Robert Godek, starosta strzyżowski, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marian Złotek, członek Rady Powiatu w Strzyżowie, Lucyna Janaś – dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu.
     W zapadającym zmroku, w zimowej atmosferze, przy Stajence Betlejemskiej rozświetlonej ciepłym światłem, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Kazimierz Płonka i przedstawił uczestników koncertu czyli Solistów Studia Piosenki przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie pod kierownictwem Barbary Szlachty: Klaudię Kurpiel, Alicję Łabaj, Aleksandrę Sienkowską i Bartłomieja Piwowara, Chór „Alba Cantans”
z Parafii Miłosierdzia Bożego Rzeszów – Biała pod dyrekcją Korneli Ignas, Chór „Cantamus” z Pstrągowej pod dyrekcją Pawła Łąckiego, Młodzież Zespołu Szkół w Pstragowej wraz z opiekunem panią Barbarą Pilarz oraz Krzysztofa Kuta – autora aranżacji muzycznej i akompaniatora.
     Najpierw połączone chóry wykonały: „Cicha noc”, gdzie solo zaśpiewał Bartłomiej Piwowar i „Kołysanka Panny Marii”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik, dyrygował Paweł Łącki a akompaniował Krzysztof Kut.
     Misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Barbarę Pilarz a przedstawione przez młodzież szkolną zostało zilustrowane kolędami wykonanymi przez poszczególnych wykonawców. Po Scenie Zwiastowania Soliści Studia Piosenki zaśpiewali: „Biały śnieg i Ty” – Alicja Łabaj i Klaudia Kurpiel, „Tylko jedna taka noc” – Bartłomiej Piwowar i „Szara kolęda” – Klaudia Kurpiel a po scenie wędrówki do Betlejem zaśpiewali: „Całą noc padał śnieg” – Alicja Łabaj, Klaudia Kurpiel, „Cicho, cicho pastuszkowie” – Aleksandra Sienkowska i „Zaśnij Dziecino” – Barbara Szlachta i Klaudia Kurpiel. Po scenie poszukiwania noclegu Chór „Alba Cantans” pod dyrekcją Korneli Ignas zaśpiewał: „A cóż z Tą dzieciną”, „Raduj się świecie” i „Serca ludzkie się radują” a po scenie w pałacu Heroda: „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Ucichłeś Jezuleńku”
i „Hola, Hola pasterze z pola”. Po scenie wśród pasterzy chór „Cantamus” pod dyrekcją Pawła Łąckiego i do akompaniamentu Krzysztofa Kuta zaśpiewał: „W żłobie leży” i „Kolęda krakowska” a po scenie z Mędrcami zaśpiewał: „Z narodzenia Pana”, „Tryumfy Króla Niebieskiego” i „Uciekali, uciekali”, gdzie solo zaśpiewali Bartłomiej Piwowar i Kinga Siewierska a akompaniował Krzysztof Kut.
     Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Dzisiaj w Betlejem” pod dyrekcją Bartłomieja Piwowara i „Adeste Fideles”, pod dyrekcją Korneli Ignas i do akompaniamentu Krzysztofa Kuta, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik. Po refleksji przy żłóbku i pokłonie młodych aktorów „Przekażcie sobie znak pokoju” zaśpiewała Kinga Siewierska do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Koncert zakończyło wykonanie przez połączone chóry kolędy „Tobie Mały Panie” pod dyrekcją Jakuba Pięty i do akompaniamentu Krzysztofa Kuta, gdzie solo zaśpiewali: Bartłomiej Piwowar, Magdalena Czarnik i Kinga Siewierska. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
     Najpierw głos zabrał ks. proboszcz Kazimierz Płonka i podziękował wszystkim wykonawcom za wspaniałe przeżycia a następnie przekazał mikrofon Jego Ekscelencji ks. biskupowi Kazimierzowi Górnemu, który podziękował za piękne przygotowanie koncertu, za głębokość treści przekazanych w kolędach a także pochwalił młodych aktorów za wspaniałą grę i zaangażowanie. Głos zabrał również pan Robert Godek, starosta strzyżowski, który pogratulował wykonawcom a także wspomniał, że to IX koncert więc nie może się już doczekać dziesiątego, jubileuszowego. Prowadzący koncert, pan Janusz Dobek, instruktor GOK-u w Czudcu, podziękował wszystkim wykonawcom, którzy jeszcze raz zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Ranczo Pstrągowa, Bankowi Spółdzielczemu w Czudcu, Wójtowi Gminy Czudec, Ośrodkowi Kultury w Czudcu, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie, Firmie Food Machinery Europe z Wyżnego oraz Omega Czudec Firmie Wielobranżowej. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.