IX Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia” w Czudcu

28 października 2012 r. o godz. 1230 w Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej odbył się IX Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia”. Przegląd został zorganizowany przez Parafię Świętej Trójcy w Czudcu oraz Ośrodek Kultury w Czudcu. W przeglądzie wzięło udział 5 chórów. Przegląd poprzedziła Msza święta o godz. 1130 pod przewodnictwem proboszcza księdza Dziekana Antoniego Kocoła. W czasie mszy św. chór „Cantamus” zaśpiewał na wejście pieśń: „Alleluja! Cantate Domino”. Podczas przeglądu chóry wystąpiły w kolejności: schola gregoriańska, którą utworzyli panowie wchodzący w skład chóru „Cantamus” z Pstrągowej, chór „Cantamus” z Pstrągowej, połączone chóry „Deo Gloria” z Boguchwały i „Gaudium” z Mogielnicy, chór „Sokół” z Frysztaka i chór „Benedictus” z Czudca. Schola gregoriańska wykonała pieśni: „Bogurodzica” i „Salve Regina” a chór „Cantamus”: „Matko słowa” i „Dzwonki na Ave Maria” z solo Magdaleny Czarnik. Przegląd poprowadziła pani Lucyna Janaś, Dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu. Wśród gości byli: Wójt Gminy Czudec Pan Stanisław Gierlak oraz Przewodniczący Rady Gminy Czudec Pan Jan Oliwa. Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Ty, któraś w Czudcu” z towarzyszeniem organów i „Gaude Mater Polonia” pod dyrekcją Magdaleny Wiśniowskiej. Po występie dyrygenci chórów otrzymali pamiątkowe dyplomy, krzyże wykonane przez pensjonariuszy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, książkę autorstwa księdza Stanisława Kopcia pt. „Czudeckie Sanktuarium Maryjne” oraz książeczkę nowenny do Matki Bożej Czudeckiej.

Urszula Tobiasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.