LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA w naszej parafii

WIELKI PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ SPOWIEDZI
Godz. 8.00 – Droga Krzyżowa
8.30 – Msza święta dla chorych i starszych

SPOWIEDŹ : 9.00 – 10.30
       11.00 – 12.00
       15.00 – 16.30
       17.00 – 18.00.

WIELKI CZWARTEK
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która symbolizuje modlitwę Jezusa w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Po zakończeniu obrzędów adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00,
godz. 17.30
– Droga Krzyżowa,
godz. 18.00 początek liturgii Męki Pańskiej.
Po zakończeniu obrzędów obnażenie ołtarzy i trzy części Gorzkich Żali. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 22.00. Za udział w adoracji Krzyża można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są dla wspólnot wiernych i świętych miejsc w Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy.
Kościół zachęca również do wstrzymania się od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

WIELKA SOBOTA
Wielka Sobota jest dniem, w którym nie odprawia się Mszy świętej ani innych nabożeństw. W Wielką Sobotę nawiedzamy Grób Pański i czuwamy na modlitwie pamiętając, że Grób ten opromienia obecny pod osłoną Chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Chrystus. Adoracja Grobu Pańskiego od godz. 8.00.
W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Pielęgnujmy ten piękny zwyczaj w naszych rodzinach i przychodźmy pobłogosławić pokarmy całymi rodzinami. Przychodząc rodzinnie pobłogosławić pokarmy poświęćmy wspólnie czas na adorację Bożego Grobu.
Błogosławienie pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIGLIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC jest najważniejszą i najbardziej uroczystą celebracją roku liturgicznego.
Wigilia Paschalna należy już do Niedzieli Zmartwychwstania i jest najbardziej uroczystą Mszą świętą.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia. Na liturgię światła przynosimy świece. W czasie liturgii wigilijnej od płomienia Paschału zapalamy przyniesione świece, gdy celebrans drugi raz – już w kościele – zaśpiewa „Światło Chrystusa”.

PROCESJA REZUREKCYJNA – jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w tryumfie Chrystusa Zmartwychwstałego.
Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.
Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania:
po procesji rezurekcyjnej i o godz. 9.00 i 11.00.
Po południu o godz. 15.30 Mszy świętej nie będzie.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze święte jak w każdą niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 15.30. Taca przeznaczona jest na Instytut Teologiczny w Rzeszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.