V Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”

6 stycznia 2013 r. o godz. 1600w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się V Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek. Swoją obecnością koncert zaszczycili: Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marek Jurzysta, Przewodniczący Rady Powiatu, Marian Złotek, Radny Powiatu w Strzyżowie oraz Barbara i Sławomir Stec oraz Marta i Stanisław Gątarscy – właściciele Siedliska Janczar, głównego sponsora koncertu. W koncercie licznie uczestniczyli parafianie pstrągowscy a także goście.
W zapadającym zmroku, w mroźnej, zimowej scenerii stworzonej przez padający śnieg, przy Stajence Betlejemskiej rozświetlonej ciepłym światłem i tylko przy blasku  choinkowych świateł, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą na organach zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Ryszard Ozga a potem Janusz Dobek przedstawił uczestników koncertu czyli chór „Cantamus”, scholę parafii Werynia oraz akompaniującego im na organach Krzysztofa Kuta a także młodzież KSM Pstrągowa. W tym roku koncert miał postać Jasełek przedstawionych przez KSM Pstrągowa. Jasełka opracowała i młodzież przygotowała pani Barbara Pilarz. Jasełka zostały zilustrowane i dopełnione przez kolędy i pastorałki. Po scenach zwiastowana, dotarcia przez Józefa i Maryję do Betlejem i obudzeniu jednego z pasterzy przez światłość zabrzmiałykolędy: „Wśród nocnej ciszy” i „Tryumfy” wykonane wspólnie przez chór „Cantamus” i scholę do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Po scenie z pasterzami i aniołem Gabrielem zabrzmiała „Cicha noc” wykonana przez solistkę Magdalenę Czarnik, chór „Cantamus” i scholę do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Po scenie z aniołami schola zaśpiewała kolędę „Anioł pasterzom mówił” a chór „Cantamus” z towarzyszeniem organów wykonał kolędę „Dzieciątko się narodziło”. Po scenie z aniołamizachęcającymi pasterzy do udania się do stajenki, schola wykonała pastorałkę „Hola, Hola” a chór „Cantamus” do akompaniamentu organów „Za Gwiazdą” i a cappella „Przystąpmy do szopy”. Po scenie z Trzema Królami wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Mędrcy świata” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Po zabawnej scenie z królem Herodem, Diabełkiem i Śmiercią a następnie powitaniu małego Jezuska przez anioły, schola wykonała kolędy „Lulajże Jezuniu” i „Jezus  malusieńki”. Po scenie pokłonu Pasterzy,solistka Magdalena Czarnik wykonała pastorałkę „Oj Maluśki” a schola „Dywnaja nowina”. Po scenie z Trzema Królami, którzy witają Dzieciątko, chór „Cantamus” zaśpiewał kolędy „Jasna Panna” i „Święta Panienka”, obie do akompaniamentu. Natomiast schola zaśpiewała „Zaśnij Dziecino”. Jako posumowanie przedstawionych Jasełek chór „Cantamus” i schola zaśpiewali „Dzisiaj w Betlejem” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. W finale chór „Cantamus” i schola wykonały hymn bożonarodzeniowy „Adeste Fideles”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa na stojąco. Prowadzący koncert, pan Janusz Dobek, instruktor GOK-u w Czudcu, podziękował wszystkim wykonawcom, którzy jeszcze raz zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Siedlisku Janczar, Wójtowi Gminy Czudec, Staroście Strzyżowskiemu, Marcie Gątarskiej i Omega Czudec Firmie Wielobranżowej. Następnie głos zabrał ks. proboszcz Ryszard Ozga, który podziękował wszystkim wykonawcom za piękne, duchowe przeżycia. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę.
Uczestnicy koncertu otrzymali podziękowania i pamiątkowe upominki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.