V Koncert Kolęd i Pastorałek w Bratkowicach

29 stycznia 2017 roku o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach odbył się V Koncert Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem byli: Chór Męski „Resonantae” na czele z dyrygentem Jakubem Piętą, Parafia św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji gminy Świlcza z/s w Trzcianie.
W jasnej bratkowickiej świątyni, świątecznie przystrojonej, obok pięknej szopki i przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili:
– Zespół Wokalny Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bratkowicach, przygotowanie Maria Gawron, wykonał: „Maleńka miłość” i „Gore gwiazda”,
– Grupa IV Przedszkola Publicznego w Bratkowicach, przygotowanie: Ewa Kwoka, Lucyna Trzeciak, Małgorzata Głodek, wykonała: „Zaprowadź mnie gwiazdeczko ma” i „Z wysokiego nieba”
– Grupa Wokalna Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, przygotowanie: Elżbieta Borciuch, zaśpiewała: „Gdy śliczna Panna” i „Jezusa Narodzonego”,
– Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, przygotowanie: Władysława Jucha, wykonał: „Wśród nocnej ciszy” i „Gore gwiazda”,
– Chór „Cantamus” przy Parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Pstrągowej, dyr. Paweł Łącki, akompaniament: Krzysztof Kut, wykonał: „Za gwiazdą”, „Pokłon Jezusowi” i „Uciekali, uciekali”, gdzie solo zaśpiewała Kinga Siewierska,
– Chór „Oratorium” przy Parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Weryni, dyr. Maksymilian Pyra, wykonał: „Lulajże Jezuniu”, „Dzieciątko się narodziło” i „Jezus Malusieńki” (Paweł Bębenek),
– Kinga Siewierska – „Przekażmy sobie znak pokoju”, akompaniament: Krzysztof Kut,
– Chór Męski „Resonantae” przy Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach, dyr. Jakub Pięta, wykonał: „W żłobie leży”, „Mizerna cicha” – klarnet Radek Pięta i „Tobie Mały Panie” z solo Jakuba Pięty.
Na zakończenie połączone chóry wykonały pieśń: „Raduj się świecie” pod dyrekcją Jakuba Pięty a na finał wszyscy wykonawcy Koncertu razem z widzami zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” pod dyrekcją Jakuba Pięty, na organach zagrał Paweł Łącki.
Ks. proboszcz Józef Książek i Sławomir Styka, z-ca Wójta Gminy Świlcza wręczyli wykonawcom podziękowania i pamiątki a także podziękowali wykonawcom i słuchaczom za kultywowanie pięknej polskiej tradycji jaką jest wspólne śpiewanie kolęd.
Koncert prowadził ks. Marcin Graboś.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.