V Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Trzcianie

17 stycznia 2015 r. o godz. 17:00 w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji gminy Świlcza z/s w Trzcianie odbył się V Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Dzieciątko się narodziło”. Jego inicjatorami i twórcami są dyrektor GCKSiR Adam Majka i artystyczny kierownik koncertu, Roman Olszowy. Patronat honorowy przyjął Wójt Gminy Świlcza, Adam Dziedzic. W Przeglądzie wzięło udział osiem zespołów: Kapela „Młoda Olsza”, Chór Męski z parafii p.w. św. Jana w Bratkowicach, Chór Mieszany „Gamma” parafii Świlcza, Chór Mieszany ”Kantylena” z parafii p.w. św. Józefa Kalasancjusza – Rzeszów – Wilkowyja, Chór Mieszany „Alba Cantans” z parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, Chór Mieszany „Cantamus” z parafii p.w. św. Józefa Robotnika w Pstrągowej, Chór Mieszany „Emmanuel” z parafii p.w. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie oraz Chór Mieszany „Cantus” z Trzciany. Chór „Cantamus” zaśpiewał kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży” i „Hej, w dzień narodzenia”. Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Dzisiaj w Betlejem” pod dyrekcją Łukasza Adamusa, „Bracia patrzcie jeno” pod dyrekcją Korneli Ignas i „Bóg się rodzi” pod dyrekcją Romana Olszowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.