VII Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”

4 stycznia 2015 r. o godz. 16:00 w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się VII Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek. Radio Rzeszów i Katolickie Radio Via objęły koncert patronatem medialnym.
Swoją obecnością zaszczycili: Jego Ekscelencja ks. biskup Kazimierz Górny, Kanclerz ks. dr Jerzy Buczek, ks. dziekan Antoni Kocoł, proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Czudcu, Robert Godek, starosta strzyżowski, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marian Złotek, członek Rady Powiatu w Strzyżowie oraz Stanisław Kołodziej, Przewodniczący Rady Gminy Czudec.
W zapadającym zmroku, w zimowej scenerii, przy Stajence Betlejemskiej rozświetlonej ciepłym światłem i tylko przy blasku choinkowych świateł, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą na organach zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Kazimierz Płonka a potem Janusz Dobek przedstawił uczestników koncertu czyli kwartet smyczkowy w składzie: Radosław Środoń – I skrzypce, Katarzyna Szetela – II skrzypce, Hubert Tejchma – altówka, Joanna Paluch – wiolonczela, chór mieszany „Cantus” z Trzciany, chór „Cantamus” oraz akompaniującego im na organach Krzysztofa Kuta a także młodzież Zespołu Szkół w Pstrągowej.
Misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Barbarę Pilarz a przedstawione przez młodzież szkolną zostało zilustrowane kolędami i utworami w wykonaniu kwartetu i chórów. Kwartet smyczkowy wykonał: „Kanon D-dur” Johanna Pachelbela, „Oblivion”Astora Piazzolla, „Arię na strunie G”J.S. Bacha, „Obój Gabriela” E. Morricone i „Eine kleine nacht music” W.A. Mozarta. Natomiast połączone chóry wykonały: „Wśród nocnej ciszy”, „Wesoła nowina”, gdzie solo zaśpiewał Bartłomiej Piwowar i „Gdy śliczna Panna”, wszystkie do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Chór „Cantus” z Trzciany pod dyrekcją Łukasza Adamusa wykonał kolędy: „Kolęda krakowska”, „My też pastuszkowie”, „Śpiew pastuszka”, „Kolęda góralska”, „Cicha noc” i „Gore gwiazda”. Chór „Cantamus” z Pstrągowej pod dyrekcją Pawła Łąckiego a do akompaniamentu Krzysztofa Kuta zaśpiewał kolędy: „Za Gwiazdą”, „Hej, w dzień narodzenia”, „Święta Panienka”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik, „Pokłon Jezusowi”, „W żłobie leży” i „Jasna Panna”. Na zakończenie połączone chóry do akompaniamentu Krzysztofa Kuta i kwartetu smyczkowego wykonały: „Panis Angelicus”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik, „Dzisiaj w Betlejem” i Adeste Fideles”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
Najpierw głos zabrał Jego Ekscelencja ks. biskup Kazimierz Górny, który podziękował za piękne przygotowanie koncertu i udzielił zebranym błogosławieństwa. Prowadzący koncert, pan Janusz Dobek, instruktor GOK-u w Czudcu, podziękował wszystkim wykonawcom, którzy jeszcze raz zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Ranczo Pstrągowa, Bankowi Spółdzielczemu w Strzyżowie, Wójtowi Gminy Czudec, Ośrodkowi Kultury w Czudcu, Cecyli i Marianowi Złotek, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie oraz Omega Czudec Firmie Wielobranżowej. Następnie głos zabrał ks. proboszcz Kazimierz Płonka, który podziękował wszystkim wykonawcom za piękne, duchowe przeżycia oraz wręczył występującym artystom podziękowania. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.