VII Przegląd Kolędowy w Tyczynie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

22 stycznia 2012 r. o godz. 1715 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. K. Sobczyk w Tyczynie odbył się VII Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W przeglądzie wzięło udział 9 chórów: Zespół Śpiewaczy „Tyczyniacy” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie, Schola Sióstr Św. Dominika w Tyczynie, Chór „Sancta Familia” Parafii Św. Rodziny w Rzeszowie, Chór Żeński Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie os. Budziwój, Męski Chór Kameralny Centrum Kultury Gminy Markowa, Chór „Oremus” Parafii Św. Józefa w Rzeszowie, Chór „Cantamus” Parafii Św. Józefa Robotnika w Pstrągowej, Chór „Sancta Catarina” Parafii Św. Trójcy i Św. Katarzyny w Tyczynie i Chór Mieszany „Fraza” Centrum Kultury Gminy Łańcut. Chór „Cantamus” wykonał dwie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem” i „Przystąpmy do szopy”. Na zakończenie połączone chóry pod dyrekcją pana Andrzeja Szypuły wykonały kolędy: „Bracia patrzcie jeno” i „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Organizatorami przeglądu byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie im. K. Sobczyk i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej Parafia p.w. Św. Trójcy i Św. Katarzyny w Tyczynie. Dyrektorem artystycznym przeglądu był pan Andrzej Szypuła.

Urszula Tobiasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.