VIII Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”

     3 stycznia 2016 r. o godz. 16:00 w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się VIII Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele
z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek.
     Swoją obecnością zaszczycili: Jego Ekscelencja ks. biskup Edward Białogłowski, Robert Godek, starosta strzyżowski, Jan Stodolak – wice starosta strzyżowski, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marian Złotek, członek Rady Powiatu w Strzyżowie, Lucyna Janaś – dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu.
     W zapadającym zmroku, przy Stajence Betlejemskiej rozświetlonej ciepłym światłem, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą na organach zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Kazimierz Płonka i przedstawił uczestników koncertu czyli, chór „Sokół” z Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku, chór „Cantamus” oraz akompaniującego im na organach Krzysztofa Kuta, zespół The Siblings w składzie: Wiktoria Bialic – wokal, Alicja Sumara – altówka
i Bartłomiej Piwowar – akompaniament a także młodzież Zespołu Szkół w Pstrągowej.
     Najpierw połączone chóry wykonały: „Wśród nocnej ciszy”, „Wesoła nowina”, gdzie solo zaśpiewał Bartłomiej Piwowar i „Kołysanka Marii Panny”, gdzie solo zaśpiewała a także dyrygowała pani Magdalena Wiśniowska, wszystkie do akompaniamentu Krzysztofa Kuta.
     Misterium bożonarodzeniowe przygotowane przez panią Barbarę Pilarz a przedstawione przez młodzież szkolną zostało zilustrowane kolędami wykonanymi przez poszczególnych wykonawców. Po Scenie Zwiastowania, chór „Sokół” pod dyrekcją Magdaleny Wiśniowskiej zaśpiewał: „Szczęśliwa kolebko”, „Szczedryk” i „W dzień Bożego Narodzenia” a po scenie wędrówki do Betlejem wykonał: „A spis Bartek”, „Niemowlątko na słomie” i „ Gaudete”. Po scenie u Heroda zespół The Siblings wykonał: „Cicha noc”, „”Lulajże Jezuniu”, „Uciekali, uciekali” i „Maryjo, czy już wiesz”, gdzie solo zaśpiewał Bartłomiej Piwowar do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Po Scenie Pasterskiej, chór „Cantamus” pod dyrekcją Pawła Łąckiego zaśpiewał: „Bracia, patrzcie jeno”, „Kolęda krakowska” i „Pokłon Jezusowi” a po Scenie Anielskiej wykonał: „W żłobie leży”, „Śpiew pastuszka”, gdzie solo zaśpiewali: Paweł Gorzelany, Michał Barlik i Bartłomiej Piwowar
i „Hola, Hola”. Następnie Bartłomiej Piwowar na organach a Alicja Sumara na altówce wykonali „Ave Maria” Franciszka Schuberta. Ten utwór był momentem refleksji bożonarodzeniowej dla słuchaczy.
     Na zakończenie połączone chóry do akompaniamentu Krzysztofa Kuta wykonały: „Dzisiaj w Betlejem” i Adeste Fideles”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
     Najpierw głos zabrał Jego Ekscelencja ks. biskup Edward Białogłowski, który podziękował za piękne przygotowanie koncertu, a także pochwalił jego formę. Wspomniał także pomysłodawcę koncertów, zmarłego proboszcza Ryszarda Ozgę. Głos zabrał również pan Robert Godek, starosta strzyżowski, który pogratulował wykonawcom a także wspomniał, że koncert w Pstrągowej jest pierwszym z całej serii, różnych wydarzeń muzycznych, które odbywają się w miejscowościach powiatu strzyżowskiego w okresie bożonarodzeniowym. Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Ranczo Pstrągowa, Bankowi Spółdzielczemu w Strzyżowie, Wójtowi Gminy Czudec, Ośrodkowi Kultury w Czudcu, Cecyli i Marianowi Złotek, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie oraz Omega Czudec Firmie Wielobranżowej. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.