Warsztaty i konferencja polsko – ukraińska na terenie powiatu strzyżowskiego

10 czerwca 2015 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu odbyła się konferencja podsumowująca mikroprojekt realizowany wspólnie przez samorząd powiatowy w Strzyżowie z miastem Brody na Ukrainie. Posiedzenie poprzedziły dwudniowe warsztaty praktyczne z zakresu rzemiosła, turystyki, gastronomii i historii powiatu strzyżowskiego.
9 czerwca 2015 r. odbyły się warsztaty śpiewu prowadzone w atrium PCKiT w Wiśniowej przez chór „Cantamus” z Pstrągowej pod batutą Pawła Łąckiego. Chór wykonał pieśni: „Będę śpiewał Tobie”, „Alleluja! Cantate Domino”, „Błogosławiony”, „Pan jest mocą”, „Canticorum Iubilo”, „Laudate omnes gentes”, „Psalm XXIX. Nieście chwałę mocarze”, „Dzisiaj pozdrawiamy”, „O, Ty coś świata”, „Płynie Wisła płynie”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Gaude Mather Polonia” i „Królowo ziem polskich”. W czasie wspólnej kolacji rozbrzmiewały na przemian piosenki ludowe polskie i ukraińskie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.