WIELKI TYDZIEŃ 2020

Ogłoszenia duszpasterskie
WIELKI TYDZIEŃ 2020

WAŻNA INFORMACJA
W tym roku, zgodnie z rozporządzeniem biskupów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, celebracje parafialne w kościołach, będą sprawowane bez udziału wiernych z wyjątkiem koniecznej asysty.
W Niedzielę Zmartwychwstania może uczestniczyć w każdej celebracji 50 osób łącznie z asystą liturgiczną. Są jednak informacje, że do niedzieli mogą być wprowadzone kolejne ograniczenia, które będą przekazane przez w mediach i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zastosowanie się do przekazywanych rozporządzeń
.

1. Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W Wielki Piątek sprawowana jest pamiątka Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Punktem kulminacyjnym Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna w Wielką Noc i Niedziela Zmartwychwstania. Wszystkie obrzędy TRIDUUM PASCHALNEGO będą transmitowane.

2. Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej i po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

3. Wielki Piątek. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, która składa się liturgii słowa, modlitwy powszechnej i adoracji krzyża Komunii świętej. Po zakończeniu obrzędów przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

4. Wielka Sobota. Nie będzie w kościele błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd błogosławieństwa jest podany na stronie internetowej w zakładce Módlmy się w obrzędzie Triduum Paschalnego na końcu i jako oddzielna modlitwa Błogosławieństwo stołu w Niedzielę Zmartwychwstania.
O godz. 19.00 początek Liturgii Wigilii Paschalnej: poświęcenie Paschału (nie będzie poświęcenia ognia), Orędzie Wielkanocne, liturgia słowa, Liturgia chrzcielna i Msza święta Wigilii Wielkanocnej.

5. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do 17.00 na indywidualną adorację w ciemnicy i Bożym Grobie. Pamiętajmy jednak, że w kościele jednocześnie może przebywać tylko 5 osób. Dostosujmy się do tych ograniczeń, nie narażajmy siebie i innych na niepotrzebne kłopoty. Adoracji nie będzie po zakończeniu obrzędów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
W tym roku nie będzie warty przy Bożym Grobie.

6. Niedziela Zmartwychwstania. Nie urządzamy procesji rezurekcyjnej.
O godz. 7.00 obrzęd liturgiczny przy Bożym Grobie jak zwykle przed procesją, po nim kapłan wyjdzie
z Najświętszym Sakramentem przed wejście kościoła i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii. Po powrocie do kościoła dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy i Msza święta Rezurekcyjna. Pozostałe Msze święte będą o godz. 9.00, 11.00 i południu dodatkowa o godz. 15.30.

7. Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 15.30.

8. Bardzo prosimy, jeśli są takie sytuacje, aby w sąsiedztwie poinformować o ogłoszeniach parafialnych tych, którzy nie mają dostępu do internetu albo nie mogą z niego korzystać.

Gdy będą jakieś zmiany ogłoszone przez władze państwowe, dotyczące uczestników celebracji liturgicznych, przekażemy je na stronie internetowej parafii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.