Wizytacja kanoniczna

Co 5 lat odbywa się w każdej parafii wizytacja kanoniczna. Poprzednia wizytacja w naszej parafii miała miejsce 10 października 2006 r. We wtorek 8 maja 2012 r. o godzinie 8:00 ks. proboszcz Ryszard Ozga powitał Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, który rozpoczął kolejną wizytację połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Następnie księdza biskupa przywitały dzieci, ministranci, młodzież a w imieniu wszystkich parafian Marta Czarnik i Janusz Dobek. Następnie ks. proboszcz odprawił mszę św., w której oprócz parafian uczestniczyła także młodzież z obu szkół pstrągowskich wraz z pocztami sztandarowymi a ks. bp Edward wygłosił kazanie. Po mszy św. w ramach wizytacji Ksiądz Biskup odwiedził Zespół Szkół w Pstrągowej, Szkołę Podstawową nr 2, osobę samotną i rodzinę wielodzietną. O godz. 16:00 Ksiądz Biskup spotkał się z członkami dziecięcych i młodzieżowych stowarzyszeń działających przy naszej parafii: z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, z ministrantami, ze Scholą i z Kołem Misyjnym Dzieci. O godz. 17:00 Ksiądz Biskup odprawił mszę św., w trakcie której udzielił sakramentu bierzmowania 27 młodym ludziom z naszej parafii. W trakcie tej mszy św. chór „Cantamus” zaśpiewał: „Pan jest mocą”, „Błogosławiony” i „Gloria Patrii et Filio”. Po mszy św. ks. bp. Edward Białogłowski spotkał się z przedstawicielami wspólnot dorosłych działających przy naszej parafii: z Akcją Katolicką, z Akcją Charytatywną, z Ochotniczą Strażą Pożarną, z chórem parafialnym „Cantamus” i z Radą Duszpasterską.

Urszula Tobiasz