X Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”

     7 stycznia 2018 r. o godz. 1600 w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się X Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele
z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek.
     Swoją obecnością zaszczycili: Robert Godek, starosta strzyżowski, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marek Jurzysta, Przewodniczący Rady Powiatu i Marian Złotek, członek Rady Powiatu w Strzyżowie.
     W zapadającym zmroku, przy Stajence Betlejemskiej, w kościele rozświetlonym ciepłym światłem choinek, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Kazimierz Płonka. Dalej prowadzący koncert, Janusz Dobek, przedstawił uczestników koncertu czyli Chór „Benedictus” Parafii p.w. św. Trójcy i MB Łaskawej z Czudca pod dyrekcją Szymona Steca, Chór Męski „Resonantae” Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela
w Bratkowicach pod dyrekcją Jakuba Pięty, Zespół wokalny „La Strada” Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie – Zalesiu pod dyrekcją Jacka Beresia, Chór „Cantamus” z Pstrągowej pod dyrekcją Pawła Łąckiego, Młodzież Zespołu Szkół w Pstrągowej wraz z opiekunem panią Barbarą Pilarz oraz Krzysztofa Kuta – autora aranżacji muzycznej i akompaniatora.
     Koncert rozpoczął Chór „Benedictus” Parafii p.w. św. Trójcy i MB Łaskawej z Czudca pod dyrekcją Szymona Steca. To chór, który występował w pierwszym i czwartym koncercie bożonarodzeniowym. Chór wykonał kolędy: „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Din don”, „Cicha noc” i „Gaudete, gaudete”.
Jako kolejny wystąpił Chór Męski „Resonantae” Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach pod dyrekcją Jakuba Pięty, który występował w czwartym koncercie. Chór wykonał kolędy: „Śliczna Panienka”, „O mili Królowie”, „Mizerna cicha” i „My też pastuszkowie”.
Następnie widzowie mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Zespołu wokalnego „La Strada” Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie – Zalesiu pod dyrekcją Jacka Beresia, który gościł na naszym koncercie po raz pierwszy. Zespół wykonał kolędy: „A cóż z tą Dzieciną”, „Lulajże mój Maleńki”, „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Mroźna cisza”.
Jako ostatni wystąpił Chór „Cantamus” z Pstrągowej pod dyrekcją Pawła Łąckiego czyli gospodarze. Chór wykonał kolędy: „Czas radości” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta, „Raduj się świecie”, „Bracia, patrzcie jeno” i „Uciekali, uciekali”, gdzie solo zaśpiewała Kinga Siewierska a akompaniował Krzysztof Kut. Pomiędzy występami chórów młodzież szkolna przedstawiała sceny z misterium bożonarodzeniowego, które przygotowała pani Barbara Pilarz. Szczególny aplauz widzów wzbudziła scena u Heroda, za którą młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa.
     Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Oj, Maluśki, Maluśki”, pod dyrekcją Pawła Łąckiego, gdzie solo zaśpiewała Katarzyna Gawor do akompaniamentu Krzysztofa Kuta, „Dzisiaj w Betlejem” pod dyrekcją Szymona Steca, „Adeste Fideles”, pod dyrekcją Jacka Beresia i do akompaniamentu Krzysztofa Kuta i „Tobie Mały Panie” pod dyrekcją Jakuba Pięty, gdzie solo zaśpiewała Kinga Siewierska. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
     Najpierw głos zabrał ks. proboszcz Kazimierz Płonka i podziękował wszystkim wykonawcom za wspaniałe przeżycia a następnie przekazał mikrofon panu Robertowi Godkowi, staroście strzyżowskiemu, który pogratulował wykonawcom i poprosił w imieniu słuchaczy o jeszcze jedną kolędę. Do akompaniamentu Krzysztofa Kuta chórzyści oraz widzowie zaśpiewali „Wśród nocnej ciszy”. Prowadzący koncert, pan Janusz Dobek, instruktor GOK-u w Czudcu, podziękował wszystkim wykonawcom, którzy jeszcze raz zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
     Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Ranczo Pstrągowa, Bankowi Spółdzielczemu w Czudcu, Wójtowi Gminy Czudec, Ośrodkowi Kultury w Czudcu, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie, Firmie Food Machinery Europe z Wyżnego oraz Omega Czudec Firmie Wielobranżowej. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę, gdzie zostały im wręczone także pamiątkowe podziękowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.