X Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia” w Czudcu

20 października 2013 r. o godz. 1230 w Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej odbył się X Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia”. Przegląd został zorganizowany przez Parafię Świętej Trójcy w Czudcu oraz Ośrodek Kultury w Czudcu. W przeglądzie wzięło udział 5 chórów. Przegląd poprzedziła Msza święta o godz. 1130 pod przewodnictwem proboszcza księdza Dziekana Antoniego Kocoła. Podczas przeglądu chóry wystąpiły w kolejności: schola gregoriańska, którą utworzyli panowie wchodzący w skład chóru „Cantamus” z Pstrągowej, chór „Cantamus” z Pstrągowej, chór „Harfa” z Niewodnej, chór „Sokół” z Frysztaka, połączone chóry „Deo Gloria” z Boguchwały i „Gaudium” z Mogielnicy oraz chór „Benedictus” z Czudca. Schola gregoriańska wykonała pieśni: „Ave Maria dratia plena” i „Ave Regina caelorum” a chór „Cantamus”: „Bądź pozdrowiona” i „Maryjo, Tyś naszą nadzieją”. Przegląd poprowadziła wspaniale pani Maria Stawarz. Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Gaude Mater Polonia”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.