XI Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku wolności” w Dobrzechowie

W dniu Święta Niepodległości w Dobrzechowie w Kościele Św. Stanisława Biskupa o godz. 16:00 odbyły się XI Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku Wolności”, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie przy wsparciu Parafii pw. Św. Stanisława BM w Dobrzechowie pod kierownictwem artystycznym pana Andrzeja Szypuły. W Spotkaniach wzięli udział:
– Chór „Cantamus” Parafii Św. Józefa Robotnika z Pstrągowej, dyr. Paweł Łącki, wykonał: „Modlitwa za Polskę” i „Jasnogórska, można Pani”,
– Chór Męski „Echo” z Ośrodka Kultury w Wiśniowej, dyr. Jan Augustyn, wykonał wiązankę: „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „O, mój rozmarynie”, „Hej, hej ułani” i „Legiony”,
– Chór „Benedictus” Parafii św. Trójcy i MB Łaskawej z Czudca, dyr. Szymon Stec, wykonał: „Matko pokoju” i „Matko, o twarzy jak polska ziemia czarnej”,
– Chór „Magnificat” Parafii Św. Stanisława Biskupa z Dobrzechowa, dyr. Andrzej Banek, wykonał: „Piechota” i „Warczą karabiny”,
– Chór „Vox Coris” z Parafii Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach, dyr. Józef Baran, wykonał: „To Ty, o Panie”, „Witaj pokarmie”, „O, mój rozmarynie”, wspólnie z Parafialną Orkiestrą Dętą z Gwoźnicy Górnej: „Szara piechota” i „Legiony”,
– Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej, kapelmistrz Damian Bocek, wykonała: „Sokoły” i „Dumkę na dwa serca”.
Na zakończenie połączone chóry pod dyrekcją pana Andrzeja Szypuły wykonały: „Jak długo w sercach naszych”, „Ojczyzno ma” i „Rotę”. Spotkania prowadził pan Andrzej Szypuła, przeplatając zapowiedzi kolejnych wykonawców fragmentami poezji patriotycznej. Pamiątkowe dyplomy i statuetki wręczał dyrygentom pan Robert Godek, starosta strzyżowski. Po Spotkaniach wszystkie chóry spotkały się na poczęstunku w Świetlicy im. Jana Pawła II.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.