XI Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia” w Czudcu

26 października 2014 r. o godz. 12:30 w Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej odbył się XI Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia”. Przegląd został zorganizowany przez Wójta Gminy Czudec, Parafię Świętej Trójcy w Czudcu oraz Ośrodek Kultury w Czudcu. W przeglądzie wzięło udział 5 chórów. Przegląd poprzedziła Msza święta o godz. 11:30 pod przewodnictwem proboszcza księdza Dziekana Antoniego Kocoła, na której gościem honorowym był Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl. Podczas przeglądu chóry wystąpiły w kolejności: chór „Cantamus” z Pstrągowej, połączone chóry „Deo Gloria” z Boguchwały i „Gaudium” z Mogielnicy, chór „Harfa” z Niewodnej, chór „Sokół” z Frysztaka, oraz chór „Benedictus” z Czudca. Chór „Cantamus” wykonał pieśni: „Święta Dziewico” i „Regina Coeli” Antonio Lotti. Przegląd poprowadził ks. Rafał Grzesik. Wśród gości byli: Wójt Gminy Czudec Pan Stanisław Gierlak, Starosta Strzyżowski Robert Godek a także radni. Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Gaude Mather Polonia”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.