XIV Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia” w Czudcu

22 października 2017 r. o godz. 12:30 w Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej odbył się XIV Przegląd Pieśni Maryjnych „Gaude Mater Polonia”. Przegląd został zorganizowany przez Wójta Gminy Czudec, Parafię Świętej Trójcy w Czudcu oraz Ośrodek Kultury w Czudcu. W przeglądzie wzięło udział 6 chórów. Przegląd poprzedziła Msza święta o godz. 11:30 pod przewodnictwem proboszcza księdza Dziekana Antoniego Kocoła. Podczas przeglądu chóry wystąpiły w kolejności:
• Chór „Sokół” Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku, dyr. Magdalena Wiśniowska, wykonał: „Per Crucem Tuam” i „Zdrowaś Królewno wyborna”,
• Połączone chóry: „Deo Gloria” Parafii św. Stanisława Biskupa z Boguchwały i „Gaudium” Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Mogielnicy, dyr. Mieczysław Biały, wykonały: „Jak Tobie Matko dziękować” i „Maryjo, śliczna Pani”,
• Chór „Cantamus” Parafii św. Józefa Robotnika z Pstrągowej, dyr. Paweł Łącki, wykonał: „Jasnogórska, można Pani” i „Błogosławiona jesteś, Maryjo”,
• Chór „Laudate Deo” Parafii pw. Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej, dyr. Małgorzata Leśniak, wykonał: „Różańcowa Pani” i „O Miłosierna z Ostrej Bramy”,
• Zespół dziecięco – młodzieżowy „La Strada” z Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie – Zalesiu, dyr. Jacek Bereś, zaśpiewał: „Modlitwa do Bogarodzicy” i „O Maryjo, Matko podaj dłoń”,
• Chór „Benedictus” Parafii św. Trójcy i MB Łaskawej z Czudca, dyr. Szymon Stec, wykonał: „O Maryjo, śliczna Pani” i „Matko pokoju”.
Na zakończenie połączone chóry wykonały: „Gaude Mater Polonia” pod dyr. Magdaleny Wiśniowskiej. Przegląd poprowadziła pani Maria Warzocha. Podziękowania i pamiątki dla chórów wręczyli: ks. Antoni Kocoł, Lucyna Janaś – Dyrektor Domu Kultury, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec i Jan Stodolak, wice starosta strzyżowski. Wśród gości byli: Wójt Gminy Czudec Pan Stanisław Gierlak, za-ca Wójta Andrzej Ślipski, Jan Stodolak – wice starosta strzyżowski, Marek Jurzysta, Przewodniczący Rady Powiatu i Marian Złotek, Radny Powiatu w Strzyżowie. Po przeglądzie wszystkie chóry spotkały się na poczęstunku w Domu Parafialnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.