XXI Koncert Wielkanocny „Alleluja” w Rzeszowie

14 kwietnia 2013 r. o godz. 1500 w kościele Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie odbył się XXI Koncert Wielkanocny „Alleluja”. Organizatorami koncertu byli: parafia Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie wraz z chórem Emmanuel oraz Stowarzyszeniem “Nasza Arka”. Dyrektorem artystycznym koncertu był pan Andrzej Szypuła. Koncert poprzedziła Msza św. w intencji chórzystów odprawiona przez proboszcza parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie ks. prałata Józefa Stanowskiego. Koncert prowadziła pani Maria Różańska, a poezję recytował ks. Marcin Jaracz. W koncercie wzięło udział 6 chórów: „Sancta Familia” Parafii Św. Rodziny w Rzeszowie (dyr. Ludwik Sowiński), „Ave Maryja” Parafii Matki Boskiej Saletyńskiej (dyr. Mieczysław Biały), „Kantylena” Parafii Św. Józefa Kalasancjusza (dyr. Roman Olszowy), Cantamus Parafii Św. Józefa Robotnika w Pstrągowej (dyr. Paweł Łącki), „Oremus” Parafii Św. Józefa w Rzeszowie (dyr. Bogdan Jedliczka) i „Emmanuel” Parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie (dyr. Roman Olszowy). Chór „Cantamus” wykonał trzy pieśni: „Wesoły nam dziś dzień nastał”; „Regina Coeli” i „Wesel się ludu strapiony”. Na zakończenie koncertu, połączone chóry zaśpiewały „Alleluja biją dzwony”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.