06.01.2007 Spotkanie opłatkowe

Dziś w naszej parafii odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób starszych. Ksiądz Proboszcz już od wielu lat organizuje takie spotkania, za co parafianie są mu bardzo wdzięczni. Przybyli na nie goście łamią się opłatkiem i składają świąteczne życzenia, jedzą wspólny posiłek, śpiewają kolędy. Dla wielu osób jest to okazja do spotkania się ze znajomymi z dawnych lat. Teraz w skrócie przedstawię przebieg tegorocznego spotkania. Na początku Księża serdecznie przywitali wszystkich przybyłych na spotkanie. Następnie po wspólnej modlitwie wszyscy połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Po czym uczniowie Szkoły podstawowej nr.2 przedstawili jasełka. Inscenizacja była połączona z śpiewem kolęd. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wspólnego, ciepłego posiłku, który przygotowały Panie z akcji charytatywnej. Następnie chór parafialny przedstawił swój występ. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknego, śpiewu, jaki prezentuje. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Panu organiście Pawłowi Łąckiemu, który w bardzo krótkim czasie przygotował chór do występów na wysokim poziomie. Za jakiś czas nasz chór będzie pewnie jednym z najlepszych w regionie. Po występie wszyscy usiedli przy gorącej herbacie lub kawie i zaczęli wspólnie kolędować. Zapraszam do oglądnięcia fotorelacji ze spotkania. zobacz galerię »