Chór „Cantamus” w Łagiewnikach

29 kwietnia 2012 r. chór „Cantamus” zaśpiewał na mszy świętej w Kaplicy Klasztornej o godz. 700 transmitowanej przez TVP 1 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Chór wykonał pieśni: „Wesoły nam dziś dzień nastał”, „Błogosławiony” i „Regina coeli”. Chórowi towarzyszyli w wyjeździe członkowie rodzin i parafianie pstrągowscy. Po mszy św. i zwiedzeniu Sanktuarium wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli okazję obejrzeć nowo powstające Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Centrum zostało powołane przez ks. kard. Stanisława Dziwisza 2 stycznia 2006 r. Misją Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” jest stworzenie żywej pamiątki Osoby i dzieł naszego Wielkiego Rodaka. 11 października 2008 r. ks. kard. Stanisław Dziwisz uroczyście rozpoczął budowę Centrum. Cały czas jest ono w budowie, ale można już zwiedzić jego część czyli Sanktuarium Bł. Jana Pawła II. 11 czerwca 2011 r. ks. kard. Stanisław Dziwisz uroczyście erygował Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Do Centrum „Nie lękajcie się!” trafiły relikwie Jana Pawła II. Najcenniejszą z nich jest krew pobrana Papieżowi podczas jednego z ostatnich przed śmiercią badań w klinice Gemelli. Z Rzymu dotarł również papieski krzyż pastoralny, mitra oraz ornat, którego używał Ojciec Święty. Ampułka z krwią Papieża, zamknięta w szklanej szkatule, została umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła Relikwii. Na marmurowej posadzce umieszczono herby Jana Pawła II, Benedykta XVI i kard. Stanisława Dziwisza. Na ścianach znalazły się obrazy przedstawiające Ojca Świętego wizytującego najbardziej znane sanktuaria maryjne na świecie. W Sanktuarium wierni mogą także zobaczyć płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Płyta znajduje się w Kaplicy Kapłańskiej zaprojektowanej na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną mszę św. Na płycie umieszczony jest relikwiarz w formie otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Papieża. Jedna z kaplic Sanktuarium jest miejscem pochówku ks. kard. Andrzeja Marii Deskura.

Urszula Tobiasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.