Instalacja nowego proboszcza ks. kanonika Kazimierza Płonki

W niedzielę 7 września 2014 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 9:00 dokonano instalacji, czyli wprowadzenia na urząd proboszcza, księdza Kazimierza Płonki. Obrzęd ten poprowadził ksiądz dziekan dekanatu czudeckiego Antoni Kocoł. Ksiądz dziekan odczytał uroczyście dekret biskupa rzeszowskiego o ustanowieniu nowego proboszcza naszej parafii i w imieniu wszystkich kapłanów powitał nowego proboszcza. W czasie mszy św. koncelebrowanej przez ks. Antoniego Kocoła, ks. Kazimierza Płonkę i ks. Wacława Stokłosę, ks. proboszcz odmówił uroczyste wyznanie wiary przed wszystkimi wiernymi zgromadzonymi w kościele oraz złożył uroczyście przysięgę wierności sprawowania urzędu proboszcza.
W czasie mszy św. chór „Cantamus” zaśpiewał pieśni: „Pan jest mocą”, „Będę śpiewał Tobie”, „Błogosławiony” i „Gloria Patri et Filio”.
Módlmy się za naszego nowego Proboszcza i prośmy o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego by przyczyniał się do wzrostu duchowego naszej parafii. Ks. Kazimierzowi, na trud pasterzowania, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Niepokalanej Matki i wstawiennictwa patrona naszej parafii – św. Józefa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.