VI Koncert Bożonarodzeniowy „BÓG SIĘ RODZI”

5 stycznia 2014 r. o godz. 1600w Kościele Parafialnym w Pstrągowej odbył się VI Koncert Bożonarodzeniowy „Bóg się rodzi”, którego organizatorem byli: chór parafialny „Cantamus”, na czele z dyrygentem Pawłem Łąckim oraz Parafia Pstrągowa. Patronat honorowy nad koncertem objął starosta strzyżowski Robert Godek.

Swoją obecnością zaszczycili: ks. dziekan Antoni Kocoł, proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy w Czudcu, Robert Godek, starosta strzyżowski, Jan Stodolak, wicestarosta strzyżowski, Stanisław Gierlak – Wójt Gminy Czudec, Marek Jurzysta, Przewodniczący Rady Powiatu, Marian Złotek, członek Rady Powiatu w Strzyżowie, Wacław Szary, Radny Powiatu Strzyżowskiego, Marek Szorc, Radny Powiatu Strzyżowskiego oraz Lucyna Janaś, Dyrektor Ośrodka Kultury w Czudcu.

W zapadającym zmroku, w raczej jesiennej scenerii przez brak śniegu, przy Stajence Betlejemskiej rozświetlonej ciepłym światłem, przy blasku choinkowych świateł, zabrzmiała majestatycznie kolęda „Bóg się rodzi”, którą na organach zagrał Krzysztof Kut a zaśpiewali wszyscy wspólnie. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Ryszard Ozga a potem Janusz Dobek przedstawił uczestników koncertu czyli kwartet smyczkowy w składzie: Radosław Środoń – I skrzypce, Katarzyna Szetela – II skrzypce, Hubert Tejchma – altówka, Joanna Paluch – wiolonczela, scholę parafii Werynia, chór „Cantamus” oraz akompaniującego im na organach Krzysztofa Kuta a także młodzież Zespołu Szkół w Pstrągowej.

W tym roku koncert składał się z dwóch części. W pierwszej młodzież przygotowana przez panią Barbarę Pilarz opowiedziała o zwiastowaniu i wysłaniu pasterzy do Betlejem a kwartet smyczkowy wykonał trzy utwory: „Arię na strunę G” J. S. Bacha, „Kanon D-dur” Johanna Pachelbela i „Ave Maria” Schuberta. W drugiej części najpierw połączone chór i schola zaśpiewały „Wśród nocnej ciszy” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta. Następnie zabrzmiały „Cicha noc”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik i „Wesoła nowina”, gdzie solo zaśpiewał Maksymilian Pyra. Kwartet smyczkowy wykonał „Marzenie” Schumana. Dalej schola z Weryni zaśpiewała: „Anioł pasterzom mówił”, „Jezus malusieńki”, „Hola, hola” i „Dywnaja nowina”. Kwartet smyczkowy wykonał „Ave Maria” J.S. Bacha. Następnie chór „Cantamus” zaśpiewał a cappella „W żłobie leży”, „Święta Panienka” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta, a cappella „W żłobku na sianie” i „Za Gwiazdą” z akompaniamentem. Kwartet smyczkowy wykonał „Adagio” Albinoniego. Z kolei chór z Weryni zaśpiewał: „Zaśnij Dziecino”, „Pasterze mili” i „Nuż my dziś krześcijanie”. Kwartet smyczkowy wykonał „Obój Gabriela” E. Moriconne. Dalej chór „Cantamus” zaśpiewał „Jasna Panna” z akompaniamentem i a capella „Przybieżeli do Betlejem”. Następnie połączone chór i schola wykonały „Panis Angelicus”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik a akompaniował Krzysztof Kut oraz „Dzisiaj w Betlejem” do akompaniamentu Krzysztofa Kuta i kwartetu smyczkowego.

W finale chór „Cantamus” i schola wykonały hymn bożonarodzeniowy „Adeste Fideles”, gdzie solo zaśpiewała Magdalena Czarnik z akompaniamentem organów i kwartetu smyczkowego . Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa na stojąco.

Prowadzący koncert, pan Janusz Dobek, instruktor GOK-u w Czudcu, podziękował wszystkim wykonawcom, którzy jeszcze raz zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należały się sponsorom: Ranczo Pstrągowa, OPTeam S.A. Systemy Informatyczne, Bankowi Spółdzielczemu w Strzyżowie, Wójtowi Gminy Czudec, panu Marianowi Złotkowi, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie, Omega Czudec Firmie Wielobranżowej, G.S. Czudec oraz Krystynie i Józefowi Bożek Następnie głos zabrał ks. proboszcz Ryszard Ozga, który podziękował wszystkim wykonawcom za piękne, duchowe przeżycia oraz wręczył występującym artystom podziękowania. Uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście zostali poproszeni do Domu Ludowego na gorącą herbatę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.