Relikwie Bł. Karoliny Kózki

W bieżącym roku minęło 20 lat od beatyfikacji bł.Karoliny, Patronki naszej diecezji, której dokonał w dniu 10 czerwca 1087 roku w Tarnowie Ojciec Święty Jan Paweł II podczas trzeciej pielgrzymki do Ojczyzny.
Decyzją Ojca Świętego w 1992 roku bł.Karolina razem z bł.Józefem Sebastianem Pelczarem została ogłoszona Patronką diecezji rzeszowskiej.
W biezącym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w całej Polsce podjęło starania, by relikwie bł. Karoliny nawiedziły nasze parafie. Spotkanie z bł. Karoliną w Jej relikwiach, niech nam przypomina wołanie Św.Pawła Apostoła:”Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”(1Kor 1,26) i równocześnie pomaga stawać się uczniami Chrystusa. Prośmy słowami hymnu brewiarzowego, ku czci bł. Karoliny:

” Cudowny kwiecie polskiej ziemi,
Prostego ludu, polskiej chaty
A cnót barwami przebogaty.
Błogosławiona Karolino,
Świeć nam przykładem swego męstwa,
czystości życia i męczeństwa.”

(Z Listu Pasterskiego Bp. Rzeszowskiego z racji peregrynacji relikwii bł.Karoliny)

Rozpoczęcie peregrynacji Relikwii Bł. Karoliny Kózkówny w Parafii Pstrągowa nastąpi dnia
27 kwietnia 2008 roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.