Wizytacja kanoniczna

Co 5 lat odbywa się w każdej parafii wizytacja kanoniczna. Poprzednia wizytacja w naszej parafii miała miejsce 8 maja 2012 r. We wtorek 28 lutego 2017 r. o godzinie 8:30 ks. proboszcz Kazimierz Płonka powitał Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, który rozpoczął kolejną wizytację połączoną
z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Następnie księdza biskupa imieniu wszystkich parafian przywitali Marta Gątarska i Janusz Dobek. Po powitaniu ks. proboszcz odprawił mszę św. dla osób starszych, chorych
i członków Róż Różańcowych. a ks. bp Edward wygłosił kazanie. Po mszy św. w ramach wizytacji Ksiądz Biskup odwiedził Szkołę Podstawową nr 2, gdzie dzieci przygotowały dla niego montaż słowno-muzyczny
o św. bracie Albercie, Zespół Szkół w Pstrągowej, gdzie młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny
o trzech cnotach: wierze, nadziei i miłości, osobę chorą i rodzinę wielodzietną. O godz. 16:15 Ksiądz Biskup spotkał się z członkami dziecięcych i młodzieżowych stowarzyszeń działających przy naszej parafii: ze Scholą, z liturgiczną służbą ołtarza i członkami KSM-u. O godz. 17:00 Ksiądz Biskup odprawił mszę św. koncelebrowaną razem z ks. Antonim Kocołem, ks. Arturem Grzędą i ks. Kazimierzem Płonką, w trakcie której udzielił sakramentu bierzmowania 24 młodym ludziom z naszej parafii. Po mszy św. ks. bp. Edward Białogłowski spotkał się z przedstawicielami wspólnot dorosłych działających przy naszej parafii: Radą Duszpasterską, z Różami Różańcowymi, Parafialnym Zespołem Caritas, z chórem parafialnym „Cantamus”
i z Apostolatem Margaretek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania została wyłączona.